East Texas High School Football Playoffs - KLTV.com - Tyler, Longview, Jacksonville |ETX News

11/13/06

East Texas High School Football Playoffs

5A Division I
Region II

Dallas Skyline vs. Mesquite
@ Mesquite Hanby Stadium
Saturday - 1pm

Lufkin vs. Klein
@ Klein's Memorial Stadium
Saturday - 2pm

Lee vs. Dallas Molina
@ TMF Rose Stadium
Saturday - 2pm

5A Division II
Region II

John Tyler vs. Dallas Carter
@ Waco ISD Stadium
Saturday - 2pm

Longview vs. Dallas Adams
@ Mesquite Hanby Stadium
Saturday - 6pm

4A Division I
Region II

Nacogdoches vs. Texas High
@ TMF Rose Stadium
Friday - 7:30pm

4A Division II
Region II

Hallsville vs. North Lamar
@ Mesquite Memorial Stadium
Saturday - 6pm

Whitehouse vs. Mount Pleasant
@ Mesquite Memorial Stadium
Saturday - 1pm

3A Division I
Region II

Chapel Hill vs. Mabank
@ Mesquite Hanby Stadium
Friday - 7:30

Gilmer vs. Liberty-Eylau
@ Lobo Stadium
Friday - 7:30

3A Division I
Region III

Palestine vs. Diboll
@ SFA's Homer Bryce Stadium
Friday - 7:30

3A Division II
Region II

Canton vs. Crandall
@ Rockwall
Friday - 7:30

Spring Hill vs. Pleasant Grove
@ Hallsville
Saturday - 2pm

Rains vs. Pilot Point
@ Greenville
Friday - 7:30

Brownsboro vs. Kaufman
@ Mesquite Memorial Stadium
Friday - 7:30

Gladewater vs. Atlanta
@ Hallsville
Thursday - 7:30

3A Division II
Region III

Rusk vs. Madisonville
@ SFA's Homer Bryce Stadium
Saturday - 2pm

Crockett vs. Mexia
@ Corsican's Tiger Stadium
Saturday - 7:30

2A Division I
Region II

Winnsboro vs. DeKalb
@ Hallsville
Friday - 7:30

2A Division I
Region III

Jefferson vs. New Boston
@ Mount Pleasant
Saturday  - 4:30pm

Tatum vs. Malakoff
@ TMF Rose Stadium
Thursday - 7:30

2A Division II
Region II

Edgewood vs. Itasca
@ Grand Prairie's Gopher/Warrior Stadium
Saturday - 7:30

Quitman vs. Honey Grove
@ Texas A&M-Commerce
Friday - 7:30

Hawkins vs. Clarksville
@ Mount Pleasant
Friday - 7:30

2A Division II
Region III

Paul Pewitt vs. Big Sandy
@ Pittsburg
Thursday - 7:30

Elysian Fields vs. Mildred
@ Mineola
Friday - 7:30

Harleton vs. Hooks
@ Pittsburg
Friday - 7:30

Troup vs. Kerens
@ Athen's Bruce Field
Friday - 7:30

1A Division I
Region III

Joaquin vs. Simms Bowie
TBD

Alto Bye

1A Division II
Region III

Union Hill vs. Tenaha
@ Pine Tree's Pirate Stadium
Friday - 7:30

Carlisle vs. Maud
@ Marshall
Friday - 7:30

6-Man Division I
Region III & IV

Trinidad vs. Abbott
@ Hubbard
Thursday - 7:30

TAPPS

T.K. Gorman @ Argyle Liberty Christian
Friday - 7:30

Powered by Frankly